niazmand
08 فروردین 1402 - 01:08

رتبه سوم نطنز در بازدید گردشگران نوروزی استان اصفهان

فرماندار نطنز گفت: نطنز با حضور ۳۵۹ هزار و ۲۳۴ نفر رتبه سوم را در خصوص میزان حضور گردشگران و بازدید از اماکن در بین شهرستان‌های استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

محمد ظریفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  نطنز  اظهار داشت: شهرستان نطنز برای دومین سال پیاپی رتبه سوم حضور گردشگران را در ایام نوروز به خود اختصاص داد و از این رو توجه ویژه به شهرستان نطنز به عنوان قطب گردشگری استان از ضروریات است.

فرماندار شهرستان نطنز افزود: با توجه به اطلاعات سامانه جامع نظارت و آمار گردشگری از تاریخ 24 اسفند 1401 تا امروز هفت فروردین، شهرستان نطنز با حضور 359 هزار و 234 نفر رتبه سوم را در خصوص میزان حضور گردشگران و بازدید از اماکن در بین شهرستان‌های استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

وی ابراز داشت: در شهرستان نطنز بیش از یک هزار و 800 جاذبه تاریخی و طبیعی وجود دارد که حدود 150 اثر آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده لذا وجود مناطق تفریحی و جاذبه‌های طبیعی و آب و هوای بکر و بی‌نظیر از یک طرف و همچنین وجود بقاع متبرکه و امامزادگان واجب التعظیم بویژه امامزاده آقاعلی عباس و محمد(ع) بادرود و امامزاده شاه سلطان حسین (ع) ابیازن و احمد بن محسن روستای خفر(ع) سهم بسزایی در حضور گردشگران مذهبی در شهرستان نطنز دارند.

فرماندار شهرستان نطنز گفت: عظمت مسجد جامع نطنز و بقعه شیخ عبدالصمد نطنزی متعلق به دوره دیلمی و دارای مناره 37 متری و همچنین شگفتی محوطه باستانی اریسمان با قدمت شش هزار ساله به عنوان منطقه ذوب فلز و خانه‌های پلکانی قرمزرنگ واقع در دل کوه های روستای ابیانه و دریاچه فصلی طرقرود و کمپ و استراحتگاه های واقع در دل کویر با امکانات و زیبایی‌های خود و وجود قلعه‌های تاریخی و دره‌ها و کوه‌های بی‌نظیر در مجموعه این شهرستان و فضای دلنشین روستاهای سرسبز با مردمانی مهمان نواز از جمله جاذبه‌های گردشگری است.

ظریفی ضمن تاکید بر توجه ویژه مسئولان امر به منطقه نطنز تصریح کرد: خداوند تمام نعمات خود را بر مردم این شهرستان ارزانی داشته و می‌طلبد مسئولین به شهرستان نطنز به عنوان قطب گردشگری استان توجه ویژه ای داشته باشند.

وی گفت: به همت تمامی مسئولین در شهرستان با فراهم کردن شرایط حضور مسافران همچنان میزبان یکایک گردشگران با حداکثر امکانات هستیم و تلاش ویژه شد تا هم از نظر اسکان مسافرین و هم تدارک سهمیه ویژه آرد و دیگر مسائل میزبان خوبی باشیم.

انتهای پیام/804

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113253