niazmand
08 فروردین 1402 - 16:36

فعالیت کدام مراکز همسرگزینی غیرقانونی است؟

دبیر ستاد خانواده و جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی گفت: فعالیت مراکز همسرگزینی بدون مجوز غیرقانونی است و متقاضیان باید در سامانه ملی بررسی صلاحیت مراکز همسان‌گزینی ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار گروه زندگی خبرگزاری فارس؛ دبیر ستاد خانواده و جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر لزوم کسب مجوز برای فعالیت مراکز همسان گزینی به تشریح فرایند ثبت‌نام متقاضیان تأسیس مراکز همسان گزینی توسط فعالان این عرصه در سراسر کشور پرداخت.

حجت الاسلام «محمدصادق ابوترابی» با اشاره به موارد مصرح در تبصره ماده 37 قانون خانواده و جوانی جمعیت، مبنی بر لزوم تأیید صلاحیت مراکز فعال در امر انتخاب همسر توسط سازمان تبلیغات اسلامی و اعطای مجوز توسط وزارت ورزش و جوانان فرایندهای ارزیابی و اعطای مجوز برای متقاضیان را توضیح داد. 

وی گفت: «پیرو مذاکرات و تفاهم صورت گرفته میان وزارت ورزش و جوانان و سازمان تبلیغات اسلامی «آیین نامه تأسیس و شرایط فعالیت مراکز همسریابی» برای صدور مجوز، مصوب و اطلاع رسانی شد.»

حجت الاسلام ابوترابی در خصوص شرایط دریافت مجوز برای راه اندازی مراکز همسان گزینی توضیحاتی گفت؛«متقاضیان می‌توانند با مراجعه به «سامانه ملی بررسی صلاحیت مراکز همسان‌گزینی» به آدرس smhido.ir اقدام به ثبت درخواست برای راه اندازی مراکز همسریابی کنند. پس از بررسی شرایط اولیه و فرایند تحقیقات و مصاحبه، در صورت تأیید شورای بررسی صلاحیت‌ها، مجوز تأسیس و فعالیت از طرف وزارت ورزش و جوانان صادر می شود. تاکنون فعالیت 40 مرکز در استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان، یزد، فارس، گلستان، ،کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و زنجان  توسط کارشناسان تأیید شد. فرایند صدور مجوز برای این مراکز هم توسط وزارت ورزش و جوانان، در حال انجام است.» 

 

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1114528