niazmand
07 فروردین 1402 - 17:00

کشف ۲۰ تن مواد غذایی فاسد در بلوچستان/ پلمب ۴۰ واحد صنفی و معرفی ۱۵۲ واحد به مراجع قضائی

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از کشف و جمع‌آوری ۲۰ تن موادغذایی فاسد و تاریخ منقضی طی ۱۰ روز گذشته در منطقه بلوچستان و برخورد قاطع با متخلفانی که سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند خبر داد.

فیض الرحمن رسولی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایرانشهر اظهار داشت: در راستای ارتقای سلامت و امنیت غذایی شهروندان 300 نفر از بازرسان بهداشتی در قالب 74 تیم از ابتدای نوروز تا پایان ماه مبارک رمضان به صورت شبانه‌روزی بر فعالیت مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، مراکز اقامتی، مجتمع‌های رفاهی خدماتی، اماکن عمومی و سایر مراکز حساس در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان نظارت حداکثری خواهند داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود: با تشدید بازرسی‌های بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان تاکنون حدود 9 هزار بازدید در ساعات مختلف شبانه‌روز از مراکز عرضه موادغذایی شامل رستوران‌ها، ساندویچ فروشی‌ها و سایر مراکز عرضه مواد غذایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در مجموع از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون 20 تن موادغذایی و لبنی فاسد و تاریخ منقضی کشف و معدوم شده و در همین راستا 192 واحد صنفی متخلف نیز شناسایی شده که از این تعداد 40 مورد پلمپ و 152 واحد صنفی دیگر برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112872